Hundipea saab olema testplatvorm tänapäevase linnakeskkonna loomiseks. Veel enne, kui kopa maasse lööme, sünnib väga paljude osapoolte koostöös ning teadusuuringute toel ala digitaalne teisik, mis aitab meil Hundipea linnaosa etapiliselt, kuid targalt ja tervikliku visiooni järgi luua.
Kaasame ala terviklahenduse väljatöötamisse linnaruumi eksperte, teadlasi, iduettevõtteid, linnaelanikke ja linna.
Soosime kohalikus tootmises ja inimeste igapäevaelu suunavas disainis ringmajandusele orienteeritud hoiakuid ja käitumist.
Rakendame jätkusuutlikke looduspõhiseid ja nutilahendusi nii ala arhitektuuri, avaliku ruumi, rohealade kui ka taristu puhul.
Rakendame teiste riikide ja linnaplaneerijate kogemusi, et nii edulugudest kui ka teiste vigadest õppida.
“Ei, see ei ole maja joonistamine, see ei ole ka planeerimine. See on uue kvaliteedi sünniks baastingimuste loomine.”
ÜRO andmetel tuleb üle maailma 70% süsinikuheitest linnadest. See tähendab, et linnadel oluline roll kliimakriisi leevendamises. Ainuüksi targem planeerimine, efektiivsemate ehitusprotsesside rakendamine, hoolikalt valitud materjalide kasutamine ning säästvate liikumisviiside soodustamine vähendavad linna CO2 õhkupaiskamist märkismisväärselt, tõstes samaaegselt inimeste ja teiste liikide elukvaliteeti.
Otsime võimalusi süsinikujalajälje minimeerimiseks kasutades asjakohaste teadusuuringute tulemusi ja rakendades teiste riikide ja omavalitsuste kogemusi. Töötame välja lahendusi, kuidas ühtaegu vähendada keskkonnareostust, tõsta ala bioloogilist mitmekesisust ja samal ajal hakkama saada suurema hulga sademete, üleujutuseohu ja tugevamate tormidega.