Hundipea will be a mixed-use district, meaning it will be a 50/50 mix of residential and commercial buildings. There will also be facilities with social functions, like a school, a kindergarten, a church, a community garden etc. The buildings are planned so that it is possible to change their function during their use (e.g. kindergartens can be converted into care homes, and an apartment for a family with children can be adjusted for a couple once the children move out). We favour the creation of small shops and generally follow the principles of a 15-minute city, where most daily necessities and services are within a 15-minute walk or bike ride.
We’ll be gradually opening the area in the summer of 2023. so the visitors can see Hundipea in its raw form now and hear more about the history and future plans of the area.
Hundipea elukeskkonna arendamisel lähtume nii rahvusvahelisel, siseriiklikul kui ka kohalikul tasandil kokku lepitud jätkusuutlikkuse, ruumiloomeprotsesside juhtimiskultuuri ja kvaliteetse ruumi aluspõhimõtetest. Ruumiloomeprotsessidesse kaasame oma ala tipp-eksperte ja protsess tugineb parimatele teadmistele ja erinevatele uuringutele.
Tähtsustame kõiki rohepöördele kaasaaitavaid looduspõhiseid ja nutilahendusi nii ala arhitektuuri, avaliku ruumi, rohealade kui ka taristu puhul. Otsime ruumilahendustes võimalusi süsinikujalajälje minimeerimiseks, eesmärgiga jõuda Hundipeal CO2-neutraalsuseni kasutades asjakohaste teadusuuringute tulemusi ja rakendades teiste riikide ja omavalitsuste kogemusi. Seda ka kliimamuutuste võimalike mõjudega arvestamisel planeerimis- ja projekteerimisprotsessides (sh ekstreemsemad ilmastikunähtused jne). Rohealade puhul seame eesmärgiks nii vastupidavuse erinevatele ilmastikuoludele kui ka nende liigirikkuse. Töötame välja lahendusi, kuidas ühtaegu vähendada keskkonnareostust, tõsta ala bioloogilist mitmekesisust ja samal ajal hakkama saada suurema hulga sademete, üleujutusohu ja tugevamate tormidega.
Tugevdame Hundipea ala läbivaid ja sellega liituvaid rohekoridore. Need jagunevad omakorda looduslikeks, n-ö iseolevateks aladeks, organiseeritud parkideks ja vaba aja veetmise aladeks. Läbimõeldud rohealad aitavad siduda õhusüsinikku ja hõlbustavad toimetulekut paduvihmade ja põuaperdioodidega. Linnakeskkonnas on rohelus abiks mikrokliima reguleerimisel, kuna haljastatud alad on talvel paar kraadi soojemad ja suvel omakorda paar kraadi jahedamad. Ka muu kvaliteetne avalik ruum vähendab õhu- ja mürareostust ning toetab liigirikkuse kasvu.
Rakendame ringmajanduse põhimõtteid ja soosime kohalikus tootmises ja inimeste igapäevaelu suunavas disainis ringmajandusele orienteeritud hoiakuid ja käitumist.
Lähtume madalsüsinikehitusest: uued materjalid, protsessid, põhimõtted, aga ennekõike tähelepanu toomine sellele, kuhu ja kui tihedalt me ehitame ning kuidas me ehitatud ruumi kasutama hakkame.
You can and can still drive a car. Still, since a private vehicle is a highly inefficient way of moving in the city and requires enormous infrastructure investments and space for driving and parking, we prioritize creating pedestrian and bicycle paths and an efficient public transport system. Making getting around more convenient on foot or by bicycle naturally lowers car usage.
The location also favours avoiding driving: Hundpea is only half an hour's walk from Tallinn's old town and is already well connected by public transport (including the tram).