Tööstusala, mis kujuneb järk-järgult naabruskonnaks

Hundipea kasvab tasapisi endisest tööstuslikust Paljassaare sadamaalast elavaks linnaosaks, kus igapäevaelu on mugav, sotsiaalne ja tihedalt põimunud loodusega. Me ei ehita siia lihtsalt maju, vaid loome ruumi, mis saab ajas areneda ja kohaneda nii inimeste kui looduse vajadustega.

Hundipea-linnaosa-neighbourhood-Rene-Lutterus

Hundipea 41 hektarit saab olema läbimõeldud kooslus elu- ja töökohtadest, haljasaladest ja avalikust ruumist – mitte eraldiseisvatest projektidest, vaid tervikuna kavandatud naabruskonnast.

Hundipea-linnaosa-neighbourhood-Rene-Lutterus

Elust pakatav linnaruum

Hundipea ei ole koht, kus elu jääb hoonete seinte vahele – siin on tänavad elu osa. Väikesed poed, stuudiod, juuksur, kino, arstikeskus ja kohvikud loovad tänava äärde vaheldusrikkust, kutsudes peatuma, sisse astuma ja parasjagu toimuvast osa saama. Siin on tänavad, kus juua tass teed, näha tuttavaid või lihtsalt võtta õues pingil istet ja vaadata, kuidas ümbritsev tänavaelu kulgeb.

Koht, kus mereäär ei ole eliidi pärusmaa

Hundipea saab olema koht, kus leiavad kodu eri sissetuleku ja elustiiliga inimesed – sealhulgas õpetajad, noored pered, eakad ja teised, kelle jaoks mereäärne elu linnas on seni olnud kättesaamatu. Teadlikult loodud mitmekesised eluasemed ja paindlik ruum tööks, loovuseks või oma äri käivitamiseks loovad aluse elukeskkonnale, kus tunnevad end koduselt väga erinevad inimesed.

Koht, mis kutsub kaasa lööma

Hundipea ei ole valmis lahendus, vaid ajas kujunev naabruskond. Siin on ruumi loovusele, uutele ideedele ja võimalus kujundada keskkonda ja Hundipea tunnet koos teistega. Jagatud hoovid, paindlikud ruumid ja ajutised projektid teevad lihtsaks, et igaüks saab soovi korral kaasa lüüa. Olgu selleks mänguväljak, töötuba või ühisköök – ruumid on loodud kooskasutamiseks ja kohandamiseks, vastavalt sellele, mis päriselt toimib.

Eluks lihtne ja mugav naabruskond

Hundipea on tiheda ja hästi läbimõeldud linnastruktuuriga – poed, koolid, pargid ja vaba aja veetmise võimalused on kõik mugavalt lähedal. Liikumine on kerge ja turvaline, olgu see jalgsi, rattaga, ratastoolis või lapsevankriga. Kuigi autod on endiselt valik, on piirkond kujundatud nii, et enamasti on loogilisem liikuda jalgsi, rattaga või ühistranspordiga. Avalikud istumiskohad, vaiksed nurgakesed ja mängulised tänavaruumid muudavad loomulikuks peatumise, suhtlemise või lihtsalt õues olemise.

Mere äärde kutsuv kant

Kolm kilomeetrit mereäärt, mis on aastakümneid suletud olnud, avaneb järk-järgult. Promenaad, ujumiskohad, omaette olemise paigad ja liikumisrajad toovad mere taas igapäevaellu – hommikusteks jalutuskäikudeks, pärast tööpäeva piknikeks või lihtsalt hetkeks, et olla vee ääres. Hästi läbimõeldud, mikrokliimaga arvestav ruum võimaldab mõnusalt mere ääres olla igal aastaajal.

Paik, kus loodus on üks naabritest

Hundipeal ei ole loodus lihtsalt taust, vaid igapäevaelu loomulik osa. Haljasalad ei ole siin ainult silmailuks – need aitavad puhastada õhku, summutada müra, juhtida sademevett ja hoiavad suvel linnaruumi jahedamana. Siin endisel sadama- ja tööstusalal loome teadlikult keskkonda, kus loodus saab kasvada ja areneda nii, et see oleks inimestele lähedal ja teistele liikidele kodune.

Ruumi ja viise Hundipeal kaasa lüüa jagub.