Back

Open House Tallinn 2022

Paljassaare tee 20

Rohkem infot

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn avab vabatahtlike giidide abiga ligi 30 avaliku hoone, eramu, valmimisjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed, luues võimaluse külastada kohti, mis jäävad tavapäraselt avalikkusele suletuks.

Ülemaailmse sündmustesarja toimub rohkem kui 40 linnas üle maailma, sh Londonis, New Yorgis, Helsingis, Melbournis, Barcelonas, Tel Avivis, Zürichis.

Hundipea tuurist

1960. aastatel saavutas ookeanipüük tõeliselt tööstusliku mõõtme ja vormi. Kalapüügiga tegeles ja kalalaevu haldas edaspidi Tallinna Ookeanikalalaevastiku Baas ning saagi vedu, püügilaevade varustamist ja külmutuslaevu haldas Tallinna Külmutuslaevastiku Baas. Kõigi nende laevade teenindamiseks ehitati Tallinnas 1969. aastal Paljassaarde uus merekalasadam. Organisatsioonide ühendamisel tekkis ligi 10 000 töötajaga tootmiskoondis Ookean. Tootmiskoondisel olid võimsad kaldastruktuurid, kuhu kuulus ka praeguse Paljassaare sadama hooneid. Praegune sadamaala territoorium on 31 ha.

Tulevikuplaan on luua sadamaalale Hundipea linnaosa – tulevane kliimaneutraalne ja jäätmevaba asum, mis pakub elu- ja töökohad kümnetele tuhandetele inimestele. Nutikas, säästlik ning inimsõbralik linnaruumi mudel luuakse mere äärde, mis loob võimaluse kasutada lokaalseid loodusvarasid taastuvenergia põhise infrastruktuuri ehitamiseks, tänu millele tagatakse linnaosale puhas elekter ja soojus.

Kõik Open House Tallinna ekskursioonid on tasuta (või registreerimistasuga 1 €). Teatud ekskursioonidele algab registreerimine 1. oktoobrist, kuid programm on juba praegu avalik aadressil https://openhousetallinn.ee/ .

Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Briti Nõukogu, Ruukki ja Velux.